Zwyciężyć przed przerwą

W dziesiątej serii PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Metraco Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Będzie to ostatni mecz o ligowe punkty w 2019 roku. Sobotni mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się o godzinie 17:00.

Lubinianki wróciły na właściwe tory po meczu derbowym z KPR-em Kobierzyce. Miedziowe po bardzo dobrej drugiej połowie pokonały rywalki 21:18, choć do przerwy przegrywały 8:11. To zwycięstwo było potrzebne drużynie Metraco Zagłębia Lubin, która zanotowała dwie wyjazdowe przegrane z rzędu – w Lublinie i Jarosławiu. Miedziowe po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie 18 punktów i gonią prowadzącą Perłę Lublin.

Na przeciwległym biegunie znajdują się najbliższe rywalki Metraco Zagłębia. Piotrcovia do tej pory wygrała dwa mecze – wyjazdowy z KPR-em Kobierzyce i domowy z JKS-em Jarosław. Na kolejne punkty zespół z Piotrkowa Trybunalskiego czekają od trzech spotkań. Ostatnio Piotrcovia musiała uznać wyższość drużyn z Chorzowa, Kobierzyc i Elbląga.

W pierwszej rundzie Metraco Zagłębie pokonało na własnym parkiecie Piotrcovię pewnie 31:18 i w wyjazdowym meczu również będzie faworytem – Jedziemy na teren rywala w roli, ale trzeba pamiętać, że żaden mecz nie jest łatwy i nikt punktów za darmo nie oddaje – mówi Zuzanna Ważna, obrotowa Miedziowych.