Zwycięstwo Lisów za dwa punkty

Ekipa Marcelo Fronckowiaka zagrała zaległe spotkanie 5. kolejki PlusLigi z GKS-em Katowice. W Szopienicach, Miedziowe Lisy po pięciosetowej rywalizacji odnieśli ostatecznie zwycięstwo.

Pierwszy punkt z ataku Cuprum zdobył Nikołaj Penczew. Miedziowi wyszli szybko na prowadzenie 1:3, ale po jakimś czasie wynik dogonili gospodarze, którzy także wyszli na prowadzenie. Walka punkt za punkt zakończyła się z korzyścią dla gości. Miedziowe Lisy drugiego seta także rozstrzygnęły na swoją korzyść. Dobry akcent w tej części meczu dał Przemysław Smoliński, który zdobył także ostatni punkt. Dwa kolejne sety to odwrócenie obrazu gry i lepsza dyspozycja katowiczan, którzy doprowadzili w setach do remisu 2:2. Piątego seta lepiej zaczęli gospodarze. Obie ekipy mocno atakowały skrzydłami. Zdeterminowane Miedziowe Lisy wyszły w końcu na prowadzenie i ostatecznie wygrały seta 13:15. Ostatni punkt w tym meczu zdobył Bułgar Nikołaj Penczew. Dzięki temu zwycięstwu, Miedziowe Lisy z ostatniego miejsca awansowały na jedno wyżej.