Zwycięstwo cieszy podwójnie

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin dziś rozegrają mecz ligowy w Kielcach, a już w niedzielę w rewanżowym spotkaniu zmierzą się na własnym parkiecie z rosyjską Zviezdą. Stawką dwumeczu będzie awans do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej.

Pierwszy mecz, rozegrany w hali Czechowskich Niedźwiedzi padł łupem Miedziowych. Mistrzynie Polski wygrały okazale, po znakomitej drugiej połowie 35:26 – Nie spodziewałem się aż tak okazałej wygranej, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy dziewięcioma bramkami. Przestrzegam jednak wszystkich przed huraoptymizmem, gdyż przed nami jeszcze spotkanie rewanżowe. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców na niedzielne spotkanie w hali RCS, bo nasze dziewczyny potrzebują wsparcia z trybun – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Mistrzynie Polski na mecz pod Moskwę udały się w okrojonym składzie. Zagłębie wciąż zmaga się z kontuzjami swoich podstawowych zawodniczek – Sytuacja jest trudna. W Rosji byliśmy w 12-osobowym składzie, w tym dwie bramkarki. Jak wszyscy wiemy mamy problemy z kontuzjami aż czterech naszych podstawowych zawodniczek, reprezentantek Polski. Tym bardziej jestem pełen podziwu dla sztabu trenerskiego oraz dziewczyn za wypełnienie niemalże w stu procentach założeń taktycznych. Rosyjski zespół był bardzo zdziwiony, że został tak ograny, do tego na własnym terenie – dodaje sternik Zagłębia.

Miedziowe rozegrały znakomity mecz, a rywalki zostały rozpracowane taktycznie – Zwycięstwo cieszy podwójnie, bo zostało odniesione na wyjeździe, na ciężkim terenie z bardzo silnym przeciwnikiem. Wiedziałyśmy, że musimy zagrać świetne zawody w obronie, aby skorzystać z naszej najsilniejszej broni, czyli ataku pośredniego i bezpośredniego i to nam się udało. Wystąpiłyśmy w mocno okrojonym składzie, a zawodniczki, które do tej pory nieco mniej grały weszły na boisko i wzięły ciężar gry na siebie i bardzo pomogły zespołowi. Po raz kolejny w naszym składzie wyróżniła się Kinga Jakubowska, ale nie była ona jedyną zawodniczką, która rozegrała świetne zawody. Zagrałyśmy zespołowy i wróciłyśmy z Rosji z bardzo dobrym rezultatem, ale musimy pamiętać, że przed nami jeszcze mecz rewanżowy – mówi Bożena Karkut, trener Mistrzyń Polski.

Rewanżowy mecz trzeciej rundy EHF Ligi Europejskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Dodaj komentarz

*

code