Znamy terminarz rundy finałowej PGNiG Superligi Kobiet

W weekend zostały zakończone rozgrywki rundy zasadniczej. Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi Kobiet w rundzie finałowej.

W grupie mistrzowskiej o tytuł Mistrzyń Polski powalczą MKS Zagłębie Lubin, MKS FunFloor Lublin, KPR Gminy Kobierzyce, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Eurobud JKS Jarosław oraz Galiczanka Lwów.

Z kolei w grupie spadkowej zagrają EKS Start Elbląg, MKS PR Urbis Gniezno, Młyny Stoisław Koszalin oraz KPR Ruch Chorzów. Te zespoły rywalizować będą o utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Zmiana systemu rozgrywek

Od sezonu 2022/2023 liczba drużyn występujących w PGNiG Superlidze Kobiet została zwiększona z 8 do 10 zespołów. W związku z powiększeniem ligi, zmianie uległ również system rozgrywek. Pierwsza część sezonu, zwana fazą zasadniczą, zakończyła się w niedzielę 26 lutego.

Wraz z końcem rundy zasadniczej tabela podzielona została na grupę mistrzowską, w której znalazło się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą nadal w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Grupa mistrzowska rozegra 10 serii spotkań, w grupie spadkowej zespoły powalczą w 6 seriach.

Dodaj komentarz