Znakomita passa Siódemki przerwana

Siódemka Miedź Legnica przegrała 27:30 ze Stalą Gorzów Wlkp. w meczu 16. kolejki grupy B I ligi. Legnicka drużyna straciła pierwsze w tym roku punkty oraz fotel lidera tabeli.

Spotkanie w Gorzowie Wlkp. od samego początku nie układało się po myśli grającej bez Pawła Paterka (nabawił się urazu kolana na czwartkowym treningu) Siódemki. W 2 min. Stal wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końcowej syreny ani na chwilę. Po kwadransie gry wygrywała już 12:7 i dystans pięciu trafień utrzymał się do przerwy (18:13).

W drugiej połowie Siódemka zagrała nieco lepiej niż w pierwszych 30 minutach. Kilka przebłysków w ataku pozwoliło na zniwelowanie strat do dwóch bramek (20:18 w 40 min.), ale potem znów wróciły grzechy sprzed przerwy – słaba gra w obronie, błędy w ataku i nieskuteczność. Swoje dołożył też bramkarz Stali Krzysztof Nowicki, który seryjnie „leczył” legniczan z rzutów, kończąc występ ze skutecznością obron na poziomie 58 proc.

Na kwadrans przed końcem spotkania Stal wygrywała 25:19 i wówczas stało się jasne, że przy słabszej dyspozycji naszego zespołu, wywiezienie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej z Gorzowa Wlkp. będzie graniczyło z cudem. Ale Siódemka broni nie złożyła, tylko ambitnie goniła wynik i w końcówce udało się jej zmniejszyć rozmiary porażki. Na nic więcej tego dnia legnicką drużynę chyba zwyczajnie nie było stać.

Stal Gorzów Wlkp. – Siódemka Miedź Legnica 30:27 (18:13)

Stal: Nowicki – Stupiński 7, Pietrzkiewicz 4, Kryszeń 4, Chełmiński, Gintowt, Serpina 2, Dzieciątkowski 3, Bronowski 1, Gałat, Światłowski, Starzyński 3, Kłak, Mariusz Smolarek, Marcin Smolarek. Kary: 12 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz – Skrabania 4, Wychowaniec 3, Styrcz 1, Majewski 3, Piwko 4, Mosiołek 8, Drozdalski 1, Kowalik, Płaczek 1, Przybylak, Jaśkowski 2, Bogudziński. Kary: 8 min.