Opublikowany: śr, Wrz 18th, 2019

Zmiany w DZPN?

Na przyszły tydzień zaplanowano posiedzenie Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego wojewódzkie władze pochylą się m.in. nad wykluczeniem ze struktur OZPN Legnica oraz odwołaniem Marii Kajdan z funkcji Wiceprezesa ds. Rozwoju i Nowych Technologii.

Na mocy uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej, okręgowe związki od sezonu 2019/2020 nie prowadzą rozgrywek na szczeblu regionalnym, a za zmagania odpowiadają bezpośrednio wojewódzkie związki. Przypomnijmy, że niemal wszystkie OZPN-y „dogadały się” z piłkarskimi władzami. Wyjątkowiem był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy, który ostatecznie jako jedyny rozpoczął batalię z PZPN.

Wojnę z piłkarską centralą ostatecznie przegrał, ponieważ wniosek zarządu OZPN Legnica odrzuciło nawet Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jednoznacznie stwierdziło, że cała procedura została przeprowadzona prawidłowo. Przegrana „wojna” przez Marię Kajdan i jej ludzi musiała oznaczać problemy w województwie dolnośląskim. Na najbliższym posiedzeniu Zarzadu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej dojdzie do głosowania nad wykluczeniem ze struktur OZPN Legnica oraz odwołaniem Marii Kajdan z funkcji Wiceprezesa ds. Rozwoju i Nowych Technologii.

Jeśli uchwały zostaną podjęte, to Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy straci podmiotowość w strukturach wojewódzkich, co biorąc pod uwagę zbliżające się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów OZPN Legnica może mieć decydujące znaczenie. Nie jest tajemnicą fakt, że okręgowy związek chcę w dalszym ciągu egzystować za pieniądze klubów piłkarskich z naszego regionu i będzie chciał do tego przekonać delegatów. Docierają do nas jednak informacje, że grupa niezadowolonych z działań Marii Kajdan jest na tyle duża, iż w najbliższych dniach z klubów powinny docierać kolejne wnioski o zmianę delegata na Nadzwyczajne Walne.

Taka sytuacja może sprawić, że podczas zjazdu delegatów będzie gorąco a kluby powalczą o setki tysięcy złotych, którymi dysponuje Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy. Trudno się im dziwić, ponieważ albo postawią się Marii Kajdan i zyskają po kilka tysięcy złotych dla swoich klubów albo pozwolą by OZPN Legnica wyczyścił kasę działając poza strukturami PZPN i DolZPN.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. szaman pisze:

    Michalik kiedy uregulujesz swoje długi? Masz niezła pensję a innym nie płacisz.Kręt jesteś i tyle.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..