ZŁOTORYJA/POLKOWICE. Matysiak najlepszy z CCC Polsat

IMG_4009

Andersen Kragh (Christina Watches – Kuma) został zwycięzcą 2.etapu wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich z metą w Polkowicach. Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 4.miejscu. 

Drugi etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich prowadził ze Złotoryi do Polkowic. Kolarze mieli do pokonania 161 kilometrów stosunkowo płaskiej trasy z premią górską na niewielkim podjeździe w Grodowcu, którą pokonywali trzykrotnie. Druga część trasy prowadziła drogami wokół Polkowic gdzie kolarze pokonywali trzy duże i trzy małe rundy przejeżdżając każdorazowo przez linię mety usytuowaną na polkowickim rynku.

Przez pierwsza część trasy peleton jechał dość spokojnie i reagował na każdą próbę ataku nie dopuszczając do jakiejkolwiek ucieczki. Sytuacja zmieniła się dopiero na rundach wokół Polkowic. Zaczęły się ataki z których tworzyły się ucieczki, lecz żadna z nich nie uzyskała znaczącej przewagi. Dopiero atak w wykonaniu piątki kolarzy w składzie: Tim Gebauer (Team Stölting) , Dariusz Batek (Reprezentacja Polski), Jimmi Sorensen (Christina Watches – Kuma), Alvaro Cuadros (Etixx) i Matej Jurco (Dukla Trencin) zapoczątkował ucieczkę która zyskała niewielką przewagę nad peletonem.

Na ostatnich małych rundach do pracy przystąpiła ekipa CCC Polsat Polkowice i półtoraminutową przewaga ucieczki zaczęła gwałtownie się zmniejszać. Już wtedy wiadomym było, że walka o etapowe zwycięstwo rozegra się z peletonu. Na polkowickim rynku najszybszym okazał się zawodnik ekipy Christina Watches – Kuma, Andersen Kragh i to on został zwycięzcą 2. etapu wyścigu. Pokonał Eryka Latonia (BDC – MarcPol) i Phila Bauhausa (Team Stölting). Najlepszym z zawodników CCC Polsat Polkowice  został Bartłomiej Matysiak, który finiszował na 4.miejscu.

Po dwóch etapach liderem wyścigu pozostał Słoweniec Grega Bole (Vivni Fantini – Nippo), który o 4 sekundy wyprzedza Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice). Marek Rutkiewicz prowadzi w klasyfikacji punktowej a Łukasz Owsian wywalczył koszulkę najlepszego górala wyścigu. Ekipa CCC Polsat Polkowice przewodzi klasyfikacji drużynowej wyścigu.

Dodaj komentarz