ZŁOTORYJA/POLKOWICE. Drzazga katem Górnika

IMG_3992W meczu klasy okręgowej Górnik Złotoryja na własnym boisku przegrał z KS II Polkowice 0:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył w 63. minucie Krzysztof Drzazga.

Dla obu zespołów był to całkiem inny mecz. Polkowiczanie zapewnili sobie już zwycięstwo w lidze i awans do IV ligi, natomiast drużynie ze Złotoryi do utrzymania wciąż brakowało jedynie punkty. Piłkarzom przyszło rywalizować w 35 stopniowym upale. Pojedynek był od samego początku wyrównany, chociaż optyczną przewagę mieli zawodnicy KS II Polkowice. Z tej przewagi nie wynikały jednak szanse na zdobycie bramki i pierwsza część gry zakończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie polkowiczanie zagrali o wiele lepiej, dzięki czemu w 63. Minucie strzelili jedynego tego dnia gola. Maciej Bancewicz będąc na szesnastym metrze zagrał na skrzydło do Mariusza Szuszkiewicza, który znalazł w polu karnym Krzysztofa Drzazgę a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Mimo, że do końca spotkania nie brakowało klarownych sytuacji to Górnik Złotoryja nie był w stanie doprowadzić do wyrównania i to KS II Polkowice mogło świętować zwycięstwo.

Górnik Złotoryja – KS Polkowice 0:1 (0:0)

Bramka: Krzysztof Drzazga 63