ZŁOTORYJA. Krzysztof Korpecki drugi w Biegu Piastów

bieg_piastow20140

Od 28 lutego do 2 marca 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej odbył się największy w Polsce festiwal narciarstwa biegowego w ramach międzynarodowej imprezy sportowej – 38 BIEG PIASTÓW. W trakcie zawodów odbył się także 15 Policyjny Bieg Piastów, w którym drugie miejsce zajął Krzysztof Korpecki z KPP Złotoryja.

W biegach wzięło udział kilka tysięcy uczestników i prawie wszyscy dotarli do mety. Wśród uczestników byli również policjanci i funkcjonariusze służb mundurowych z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA, w tym z Litwy, Czech, Niemiec i Norwegii.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji. Policjanci startowali w biegu na 15 km oraz w biegu głównym na 50 km. Obsługę sędziowską zapewnił organizator Biegu Piastów. Dystanse w tym roku z uwagi na trudne warunki atmosferyczne były znacznie skrócone.
Na dystansie 15 km mężczyzn pierwsze miejsce w „Policyjnym Biegu Piastów” zajął Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy, drugie Krzysztof Korpecki z KPP Złotoryja, który również zajął drugie miejsce na dystansie 50 km a trzecie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru . Wśród kobiet najlepszą w biegu na 15 km okazała się Elżbieta Rosa z Tłuszcza, drugie miejsce zajęła Ewa Haber-Czerska z Lubania , a trzecie Agata Sekuła z Lubania.