Zawiodły w czwartej kwarcie

euroligak

POLKOWICE. Zwycięska passa koszykarek CCC Polkowice została zakończona w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Pomarańczowe przegrały mecz grupy C Euroligi z zespołem WBC Novi Zagrzeb 66:71. O porażce zadecydowała słaba czwarta kwarta w wykonaniu polkowiczanek.

Pierwsza kwarta toczyła się pod lekkie dyktando koszykarek Novi Zagrzeb. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły Pomarańczowe, które wyszły na prowadzenie i już nie oddały go do syreny oznaczającej zejście do szatni na przerwę. Po dwóch odsłonach meczu było 33:27 dla podopiecznych Jacka Winnickiego.

W początkowej fazie drugiej połowy mistrzynie Polski kontrolowały przebieg meczu. Trzecia kwarta zakończyła się remisem po 15. Decydująca o losach spotkania była ostatnia część meczu. Chorwatki dużo mądrzej rozegrały ostatnie fragmenty meczu, drużyna z Zagrzebia zachowała więcej zimnej krwi pod koniec spotkania i odniosła swoje drugie zwycięstwo w Eurolidze.

WBC Novi Zagrzeb – CCC Polkowice 71:66 (20:17, 7:16, 15:15, 29:18)