Zapraszają na jarmark

Wójt gminy Paszowice Sebastian Oszczęda zaprasza w niedzielę, 14 kwietnia do odwiedzenia 12. Kaczawskiego Jarmarku Wielkanocnego. Po Święcie Pierogów to drugie wydarzenie na terenie gminy, które przyciąga zarówno sporo wystawców jak i zainteresowanych kupujących.

Oficjalne otwarcie Jarmarku zaplanowano na godzinę 12.30, ale już od godz. 11 będzie można robić zakupy na trzydziestu barwnych stoiskach.

– Licznie zgłosiły chęć udziału w tegorocznym Jarmarku gospodynie z całego Partnerstwa Kaczawskiego, które będą prezentować tradycyjne przysmaki świąteczne i ciasta aż na jedenastu stołach. Nie zabraknie ozdób i dekoracji na świąteczny stół, w tym jajek ozdobionych na różne sposoby. Będą też miody, woskowe świece, szydełkowe koszyczki i serwety, biżuteria, kompozycje roślinne w szkle oraz rzeźbione i malowane łyżki, które na Jarmark przyjadą aż z Białorusi – zapowiada Małgorzata Świderska, dyrektor miejscowego ośrodka kultury.

Dla wystawców przygotowano dwa konkursy: na Stół Wielkanocny oraz na Baby i inne ciasta wielkanocne. Fundatorem nagród w obu konkursach jest Dolnośląska Izba Rolnicza.

Odwiedzający Jarmark będą mieli również okazję posłuchać lokalnych zespołów ludowych. Na scenie wystąpią Pogórzanie, Wiadrowianie, Kukułeczki, Nowowianki i Cichowodzianie. Najmłodsi też nie powinni się nudzić: mogą aktywnie spędzić czas podczas kreatywnych warsztatów plastycznych prowadzonych na balkonie w świetlicy czy biorąc udział w konkurencjach rekreacyjnych „Z jajkiem na wesoło”.

Szczegóły na poniższym plakacie.

.

 

Dodaj komentarz