Zagrają z rewelacją ligi

Piłkarze ręczni PGNiG Superligi rozegrają 16. serię spotkań. Szczypiornistów Zagłębia czeka domowy mecz z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Miedziowi w dwóch pierwszych meczach w tym roku zdobyli tylko punkt i wciąż muszą oglądać się za siebie. Lubinianie zrobią wszystko, aby w końcu zgarnąć całą pulę, jednak czeka ich niełatwe zadanie. Do hali RCS zawita bowiem rewelacja obecnych rozgrywek, Torus Wybrzeże Gdańsk.

Gdańszczanie od początku sezonu zachwycają, co przekłada się na zdobycz punktową i miejsce w ligowej tabeli. Torus Wybrzeże znajduje się tuż za podium, na piątym miejscu i ma tylko cztery punkty mniej od trzecich w tabeli Azotów Puławy. Do tego należy dodać że gdańszczanie zanotowali pięć kolejnych ligowych wygranych z rzędu.

Miedziowi tymczasem na zwycięstwo czekają od drugiej połowy listopada, kiedy to pokonali po karnych Chrobrego Głogów. W tym roku lubinianie zdobyli jeden punkt w dwóch meczach, przegrywając w rzutach karnych z Gwardią Opole. Tym razem Zagłębie liczy na przełamanie, choć na pewno łatwo nie będzie.

Mecz w hali regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbędzie się w niedzielę 19 lutego. Początek o godzinie 13:00.

Transmisja:https://emocje.tv/live/1895/mks-zaglebie-lubin-torus-wybrzeze-gdansk

Dodaj komentarz