Zagłębie zagra z uczestnikiem Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w 9. serii PGNiG Superligi Mężczyzn zagrają z jedną z najlepszych drużyn w Europie. Miedziowi w Kielcach zmierzą się z tamtejszą Łomżą Industrią.

Kielczanie to finalista Ligi Mistrzów i brązowy medalista zakończonych w tym tygodniu Klubowych Mistrzostw Świata. Vive to po prostu top topów, drużyna naszpikowana gwiazdami światowego formatu.

Obecnie kielczanie plasują się na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi, ale mają do rozegrania dwa zaległe spotkania. Do tej pory Łomża Industria wygrała wszystkie swoje dotychczasowe spotkania, a było ich sześć.

Klub z Kielc to aktualny mistrz Polski, w swojej historii aż 19 razy sięgał po złoty medal, a 17 po krajowy Puchar. Do tego dołożył trzy srebrne oraz sześć brązowych medali. W 2017 roku triumfował w Lidze Mistrzów, a w ubiegłym sezonie zagrał w finale tych prestiżowych rozgrywek.

Dla młodych zawodników Zagłębia starcie z tak utytułowaną drużyną będzie nie lada przeżyciem – Dla nas to na pewno dużo nauki. Zagramy z klasowym przeciwnikiem, który nie tak dawno grał w finale Ligi Mistrzów. Z każdego meczu z takim przeciwnikiem trzeba się cieszyć i wynieść z niego jak najwięcej – mówi Jakub Bogacz, skrzydłowy Zagłębia Lubin.

Spotkanie w Kielcach odbędzie się w najbliższą sobotą o godzinie 18:00. Transmisja: https://emocje.tv/live/1374/lomza-industria-kielce-mks-zaglebie-lubin

 

Dodaj komentarz