Zagłębie zacznie ze Stalą

Już w niedzielę rozgrywki nowego sezonu PGNiG Superligi zainaugurują szczypiorniści Zagłębia. Miedziowi w niedzielę o godzinie 15:00 w hali RCS w Lubinie podejmować będą Stal Mielec.

Lubinianie są zmobilizowani i gotowi na nowe rozgrywki. Miedziowi do nowego sezonu przygotowywali się od 19 lipca. Od tego czasu zawodnicy Zagłębia trenowali intensywnie 1-2 razy dziennie oraz rozegrali osiem meczów sparingowych. W grach kontrolnych Miedziowi zanotowali pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki. Szczególnie generalny, wygrany sprawdzian z Energą MKS Kalisz może napawać optymizmem.

Drużynę Zagłębia przed nowym sezonem zasilili wyróżniający się gracze pierwszoligowi. Do składu męskiej drużyny dołączyło trzech nowych zawodników. Od sezonu 2021/2022 barwy Miedziowych reprezentować będą Mateusz Drozdalski, Michał Bekisz i Patryk Iskra. Do drużyny dołączył także młody, perspektywiczny bramkarz – Miłosz Byczek wrócił do lubińskiej drużyny z wypożyczenia.

To nie jedyne zmiany w ekipie Miedziowych. Do Jarosława Hipnera w sztabie szkoleniowym dołączył Marcin Schodowski, który zastąpił na tym stanowisku Igora Czebrowa. Jeden z najlepszych bramkarzy w PGNiG Superlidze będzie łączył funkcję golkipera i asystenta trenera – Jest to bardzo dla mnie nowe wyzwanie, ale podchodzę do niego z dużym zaangażowaniem i mam nadzieję że współpraca całego sztabu przełoży się na dobre wyniki zespołu. Jednym z moich głównych zadań będzie trening bramkarzy – mówi nowy II trener Miedziowych.

Tymczasem w szeregach najbliższych rywali Zagłębia zaszło sporo zmian. Do drużyny dołączyło grono nowych zawodników, w tym także kilku dobrze znanych mieleckiej publiczności jak choćby Grzegorz Sobut. To co, wymaga jednak podkreślenia to zupełnie nowa postać na stanowisku trenera. Dla Rafała Glińskiego zbliżający się mecz w Lubinie będzie debiutem w roli szkoleniowca.

– Jest to dla mnie zupełnie coś nowego. Teraz to ja odpowiadam za tych chłopaków i chce się w tym sprawdzić. Z pewnością dużo łatwiejsze jest granie w zespole, niż „dyrygowanie” nim  – mówi Rafał Gliński. – Jeśli natomiast mowa o okresie przygotowawczym, to mimo ciężkiej pracy od 12 lipca, jest jeszcze wiele do zrobienia. Piłka ręczna to taka materia, którą trzeba cały czas szlifować – dodaje szkoleniowiec Stali w rozmowie z oficjalnym portalem mieleckiego klubu.

Początek meczu Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec w niedzielę 5 września o godzinie 15:00. Transmisja w serwisie Emocje.TV.

Dodaj komentarz

*

code