Zagłębie z Kaliszem na zakończenie serii

Mecz Zagłębia Lubin z Energą MKS Kalisz będzie ostatnim spotkaniem dziesiątej serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Spotkania pomiędzy zespołami Zagłębia i Kalisza od kilku sezonów są zacięte i emocjonujące i podobny scenariusza zapowiada się tym razem. W trudniejszej sytuacji znajdują się Miedziowi, którzy do tej pory wygrali dwa mecze i z dorobkiem sześciu punktów zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Lubinianie do dziesiątego Piotrkowianina tracą jednak tylko trzy punkty i ewentualne zwycięstwo w niedzielnym starciu może znacznie wywindować Zagłębie.

Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż Energa MKS po słabszym początku sezonu zaczęła punktować. Kaliszanie w ostatnich czterech spotkaniach aż trzykrotnie schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Podopieczni Pawła Nocha, który niegdyś był szkoleniowcem Zagłębia, wygrali z Sandra Spa Pogonią Szczecin, Piotrkowianinem oraz Grupą Azoty Unią Tarnów po rzutach karnych. Tym samym Energa MKS ma na swoim koncie 11 punktów, co obecnie daje ósme miejsce w tabeli.

Mecz Zagłębia Lubin z Energą MKS Kalisz będzie ostatnim spotkaniem dziesiątej serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Później zawodników czeka reprezentacyjna przerwa, po której Miedziowi zagrają w Głogowie derby z Chrobrym (19 listopada).

Dodaj komentarz