Zagłębie wygrywa w Chorzowie i jest liderem!

Zagłębie Lubin melduje się na pozycji lidera PGNiG Superligi piłkarek ręcznych! W piątej serii Miedziowe rozbiły na wyjeździe KPR Ruch Chorzów 36:26, wygrywając do przerwy 20:12.

Lubinianki na teren ostatniej drużyny w tabeli jechały w roli faworytek, z której wywiązały się bardzo dobrze. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej były lepsze od rywalek w każdym elemencie gry i przez całe spotkanie kontrolowały jego przebieg.

Tak naprawdę tylko w kilku pierwszych minutach Niebieskie były w stanie nawiązać walkę z Zagłębiem. Ruch prowadził, ale od stanu 5:5 to Miedziowe rozdawały karty. Lubinianki rzuciły pięć bramek z rzędu i zrobiło się 5:10. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przyjezdne były blisko wyjścia na dziesięciobramkowe prowadzenie, a ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 20:12 dla Zagłębia.

W drugiej połowie lubinianki utrzymywały pewne prowadzenie. Kolejny znakomity mecz rozegrała reprezentacyjna skrzydłowa Adrianna Górna, która rzuciła osiem bramek przy stuprocentowej skuteczności. Na rozegraniu szalała Brazylijka Patricia Matieli, prowadząc swoją drużynę do pewnego zwycięstwa. W drugiej połowie trener Bożena Karkut desygnowała do gry zmienniczki, które również pokazały się z dobrej strony.

– Od samego początku narzuciłyśmy rywalkom swój styl gry. Dobra praca w obronie i szybkie kontry spowodowały, że już na samym początku wyszłyśmy na wyraźne prowadzenie. Wracamy do Lubina szczęśliwe i nadal walczymy o mistrzostwo! – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Zagłębia.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na pozycję lidera tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Lubinianki zrównały się punktami z Perłą Lublin, ale prowadzą lepszym bilansem bramkowym. Kolejnym rywalem Zagłębia będzie Eurobud JKS Jarosław.

KPR Ruch Chorzów – MKS Zagłębie Lubin 26:36 (12:20)

Ruch: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek- Piotrkowska 7, Jasinowska 5, Kolonko 5, Wilczek 4, Polańska 3, Rodak 1, Stokowiec 1, Grabińska, Doktorczyk.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Górna 8, Galińska 5, Matieli 4, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Drabik 3, Noga 3, Grzyb 2, Stanisławczyk 2, Świerżewska 1, Hartman 1, Kurdzielewicz, Milojević, Belmas.