Zagłębie uczy poprzez zabawę

Czas, który spędzamy ostatnio w domu, można spożytkować w różny sposób, także na naukę nowych rzeczy. Klub wychodzi z inicjatywą i przed swoimi kibicami, a także klubami PKO Ekstraklasy stawia nie lada wyzwanie – zmierzyć się ze „Strasna Zabą” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i popełnić jak najmniej błędów.

Do wspólnej zabawy zaproszono obrońcę i pomocnika „Miedziowych” – Alana Czerwińskiego i Jewgenija Baszkirowa. Obaj Panowie – z tym nie łatwym zadaniem – poradzili sobie doskonale, dobrze się przy tym bawiąc. Duże brawa zaś należą się popularnemu “Żeni”, który jak wiadomo, na co dzień posługuje się językiem rosyjskim. Jak na prawdziwego konesera poezji przystało, wiersz przeczytał płynnie z odpowiednią intonacją.

Akcja #WieszWiersz, bo pod takim hasłem jest prowadzona, skierowana jest do przedstawicieli różnych dyscyplin sportu – nie tylko piłki nożnej. W pierwszej części Alan Czerwiński do udziału w wyzwaniu zaprosił piłkarzy i piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin, siatkarzy Cuprum Lubin, a także lubińskich koszykarzy. Z grona piłkarzy wybrał dwa kluby – GKS Katowice i Lecha Poznań. Z kolei Baszkirow nominował przedstawicieli Lechii Gdańsk i Rakowa Częstochowa, mając w pamięci choćby ciężkie pojedynki z napastnikiem z drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca. Zadaniem wybranych jest zmierzyć się z wierszem przed okiem kamery, a swoje poczynania udostępnić na kanałach komunikacji.

Jak z wyzwaniem poradzą sobie inni, zobaczymy niebawem. W międzyczasie zachęcamy do tego, aby ze „Strasną Zaba” zmierzyli się kibicie nie tylko „Miedziowych”, ale także i innych klubów!

Dodaj komentarz

*

code