Zagłębie na tronie, Zagłębie w podwójnej koronie!

Po raz trzeci z rzędu, a po raz siódmy w historii. Piłkarki ręczne z Pucharem Polski! Dla Miedziowych to dublet w obecnym sezonie, gdyż wcześniej zdobyły mistrzostwo Polski! Dziś lubinianki po raz piąty w obecnym sezonie pokonały Perłę Lublin.

Podopieczne Bożeny Karkut niespełna tydzień temu odebrały złote medale za mistrzostwo kraju. W sezonie ligowym wygrały wszystkie cztery mecze z Perłą. Mecz w Gnieźnie był okazją do zobaczenia plejady reprezentantek Polski oraz handballa na najwyższym poziomie, szczególnie w wykonaniu Miedziowych.

Zagłębie przegrywało tylko na początku, kiedy było 0:2. Chwilę później na tablicy wyników mieliśmy 4:2 i Miedziowe zaczęły koncert. Przewaga Zagłębia rosła z biegiem czasu, choć nie w szybkim tempie. To jednak wystarczyło, aby nad rywalkami z Lubelszczyzny utrzymywać 4-5 bramkową przewagę. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie pozwalały przeciwniczkom na zbyt wiele, a same grały jak natchnione. Twarda obrona i znakomita Monika Maliczkiewicz między słupkami były kluczem do sukcesu. Do przerwy było plus pięć dla Zagłębia.

Nadzieje lublinianek odżyły na początku drugiej połowy, ale tylko na moment. Później a parkiecie znów czarowała tylko jedna drużyna. Zagłębie zbliżało się do bariery dziesięciu bramek przewagi, a ostatecznie licznik zatrzymał się dziewięciu trafieniach.

Dominatorki z Lubina po raz kolejny pokazały klasę. Zagłębie już na początku maja zapewniło sobie mistrzowski tytuł, a dziś trzeci z rzędu, a siódmy w historii Puchar Polski! – Siódemka to moja ulubiona cyfra, grałam z nią na koszulce. Dziś cieszymy się z siódmego w historii Pucharu Polski! Jesteśmy bardzo szczęśliwe, tym bardziej, że po raz piąty w obecnym sezonie zwyciężyliśmy zespół z Lublina. Gniezno jest dla nas bardzo szczęśliwe i jak zwykle organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Czapki z głów dla naszych kibiców, którzy dziś w sile blisko 150 osób wspierali nas z trybun i dodawali skrzydeł – mówiła po meczu Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Na tle imponującej scenografii “ledowej” zawodniczki Zagłębia bezpośrednio po meczu wzniosły Puchar Polski  – 57.  w historii rozgrywek.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:15 (11:6)


Zagłębie
: Maliczkiewicz ,Wąż, Drzemicka – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 6, Drabik 1, Galińska 2, Zawistowska 1, Kochaniak 3, Matieli 2, Noga, Świerżewska 5, Milojević.

Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Balsam 8, Malović, Szarawaga, Więckowska, Gęga, Królikowska, Tatar, Nocuń, Anastacio, Nosek 4, Gadzina 1, Rosiak 2, Achruk.

Sędziowali: Jakub Jarlecki, Maciej Łabuń (Szczecin). Widzów 600.

Dodaj komentarz