Zagłębie pokonało Śląsk

LUBIN. Najniższą z możliwych zaliczek przed jutrzejszym rewanżowym meczem barażowym osiągnęli juniorzy młodsi Zagłębia. W derbach Dolnego Śląska lubinianie pokonali na własnym parkiecie rówieśników ze Śląska Wrocław 24:23 (13:12).

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się 1-bramkowym prowadzeniem miedziowych. W drugiej lubinianie wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę, która wynosiła pięć trafień, jednak w ostatnich dziesięciu minutach goście z Wrocławia zniwelowali straty do zaledwie jednej bramki.

Początek meczu nie był dobry w naszym wykonaniu, lepiej nasz gra wyglądała po kwadransie. W drugiej połowie prowadziliśmy już pięcioma bramkami i chłopaki chyba zbyt szybko uwierzyli w wysokie zwycięstwo. Śląsk odrobił straty i do Wrocławia pojedziemy z najmniejszą zaliczką. Na pewno jednak zrobimy wszystko, żeby być lepszym w dwumeczu – mówi Jarosław Hipner.

Rewanżowy mecz barażowy odbędzie się jutro we Wrocławiu. Początek o godzinie 12:00.