Zagłębie pokonało Ostrovię w sparingu

Drugi sparing i pierwsza wygrana szczypiornistów Zagłębia. W meczu kontrolnym, rozegranym w hali SP 14 w Lubinie pokonaliśmy przedstawiciela Ligi Centralnej, Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

W środę Miedziowi dobrze zaprezentowali się w Zabrzu, ale ostatecznie przegrali z czołową drużyną PGNiG Superligi, Górnikiem różnicą trzech bramek. Tym razem Zagłębie zanotowało pewne zwycięstwo. Gospodarze w pierwszej połowie wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, którą utrzymywali i powiększali jeszcze w drugiej części spotkania. Kolejny raz skutecznie na kole zagrał Jakub Adamski, a swoje dołożyli również rozgrywający. Roman Chychykalo zdobył sześć, a duet Moryń-Iskra po pięć bramek.

– Zawsze mamy założenia na mecze sparingowe. Tym razem graliśmy z zespołem, który w najbliższej przyszłości może być jednym z głównych pretendentów do awansu do Superligi. Graiśmy obroną 6-0 i 4-2, z czego chcielismy wykorzystywać jak najwięcej kontr, grając przy tym szybko. Chcieliśmy zagrać skuteczniej, niż kilka dni temu w Zabrzu. Sparing z Ostrovią wyszedł pozytywnie, ale oczywiście mamy jeszcze nad czym pracować – mówił po spotkaniu Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Przed męską drużyną Zagłębia kolejne sparingi. 8 sierpnia lubinianie zagrają z czeską ekipą z Brna, a 11 sierpnia ponownie zmierzą się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:29 (20:14)

Zagłębie: Bartosik, Byczek – Chychykalo 6, Moryń 5, Iskra 5, Adamski 4, Bigacz 3, Sroczyk 3, Hajnos 3, Marciniak 2, Gębala 2, Bekisz 2, Dulewicz 1, Drozdalski.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz