Zagłębie chce zatrzymać kandydata do medalu

Przed drużyną Zagłębia trzeci domowy mecz z rzędu. Tym razem w hali RCS Miedziowi podejmować będą jednego kandydatów do medalu, Azoty Puławy. Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30.

Zagłębie serię domowych meczów rozpoczęło spotkaniem z Torus Wybrzeżem. Miedziowi wygrali z rewelacją rozgrywek po rzutach karnych, a jednym z bohaterów spotkania był Jakub Moryń, który zdobył bramkę na remis z połowy boiska w ostatniej sekundzie spotkania.

Później lubinianie dostali lekcję od lidera PGNiG Superligi Mężczyzn, Orlen Wisły Płock. Zespół z Ligi Mistrzów wygrał w hali RCS pewnie, a jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone – Fajnie, że mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na tle tak silnej drużyny. Zagrywki, które przyniosły nam skutek w tym meczu powinny przynieść tez pozytywny efekt z drużynami teoretycznie słabszymi – mówi Jakub Moryń.

Zagłębie potrzebuje punktów, aby oddalić się od strefy spadkowej. Obecnie lubinianie zajmują dwunaste miejsce w tabeli i mają pięć punktów przewagi nad miejscem barażowym i siedem nas spadkowym. Ale punktów potrzebują też Azoty. Ostatnie dwie porażki z rzędu skomplikowały puławianom sytuację w walce o brązowy medal. Obecnie najbliżsi rywale Zagłębia zajmują czwarte miejsce i mają trzy punkty stary do trzeciego Górnika Zabrze.

Spotkanie 18. serii PGNiG Superligi Mężczyzn pomiędzy Zagłębiem Lubin a Azotami Puławy odbędzie się w piątek o godzinie 20:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz w internecie pod linkiem: https://sport.tvp.pl/66349303/mks-zaglebie-lubin-azoty-pulawy-pilka-reczna-pgnig-superliga-mezczyzn-transmisja-na-zywo-online-live-stream

 

 

Dodaj komentarz