Zagłębie bez play-off

zlW ostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali w Opolu z Gwardią 29:34 i nie zagrają w fazie play-off PGNiG Superligi Mężczyzn.

Miedziowi walczyli, ale przez większość spotkania to gospodarze prowadzili. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 14:10 dla Gwardii, jednak jeszcze przed przerwą podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego odrobili część strat i wciąż mogli mieć nadzieje na korzystny wynik.

W drugiej połowie przez większość czasu kibice byli świadkami walki bramka za bramkę, ale w decydującej części spotkania to gospodarze okazali się bardziej skuteczni. Tym samym Zagłębie odpadło z gry o fazę play-off i w ostatniej części sezonu zagra o Puchar Ligi.

KPR Gwardia Opole – Zagłębie Lubin 34:29 (16:14)

Gwardia: Malcher – Siwak 8, Lemaniak 5, Morawski 3, Tarcijonas 3, Mokrzki 2, Adamski, Bąk, Zadura 5, Jankowski 4, Łangowski 4.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Moryto 6, Stankiewicz 4, Szymyślik 3, Bartczak 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Wolski, Czuwara 5, Dżono 4, Mrozowicz 4.