Zacięty mecz w Legnicy

Siódemka Miedź Huras Legnica uległa 24:25 Budnex Stali Gorzów w ramach 8. kolejki Ligi Centralnej. Losy meczu w hali przy ul. Lotniczej ważyły się dosłownie do ostatniej sekundy.

Tradycji stało się zadość. Konfrontacje Siódemki ze Stalą zawsze są zacięte, mnóstwo w nich twardej walki, zwrotów akcji – jednym zdaniem: są gwarancją ogromnych emocji. I takie było właśnie sobotnie spotkanie. Niestety, jak przystało na mecz o ligowe punkty, górą byli gorzowianie, którzy są dla nas wyjątkowo niewygodnym przeciwnikiem. To już piąta, kolejna wygrana Stali z Siódemką w spotkaniu o punkty!

Zaczęło się od precyzyjnego trafienia ze skrzydła Karola Siwaka. Potem na prowadzenie wyszli przyjezdni (4:6 w 15 min.). Nie na długo, bo dzięki trafieniom Kacpra Pawłowskiego i rozgrywającego bardzo dobry mecz Korneliusza Wity, w 19 min. Siódemka wygrywała 7:6. W 26 min. Wita posłał kolejną torpedę z drugiej linii i było 10:8. Ale końcówka pierwszej połowy należała do Stali, która rzuciła trzy bramki z rzędu i na przerwę schodziła z jednym trafieniem na plusie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy odskoczyli na 3 bramki (12:15, 13:16). W 52 min. Stal wygrywała już 17:21, ale Siódemka broni składać nie miała zamiaru. Nasza drużyna zareagowała, jak należy – rzuciła się w szaleńczy pościg. W międzyczasie urazu mięśnia dwugłowego doznał Adam Skrabania, więc sprawy w swoje ręce wziął Hubert Kuliński. Siódemka doszła Stal na dystans jednej bramki (22:23 w 58 min.). W hali zapachniało energetycznym finiszem meczu. I taki on był!

Ostatnią minutę tego widowiska, które było świetną reklamą Ligi Centralnej, kibice oglądali na stojąco. Najpierw świetny w drugiej połowie Wiktor Bronowski rzucił na 23:25, ale w odwecie 24. bramkę dla Siódemki zdobył Pawłowski. Siódemka piłkę odzyskała na 6 sekund przed końcową syreną. Wówczas trener Piotr Będzikowski wziął czas, by ustawić ostatnią akcję meczu. Niestety, nie udało się. Po końcowej syrenie cieszyli się gorzowianie.

Siódemka Miedź Huras: Kapela, Stachurski – Kuliński 5, Przybylak 1 (CZ), Siwak 3, Czarnecki, Kowalik, Nowosielski, Jaśkowski, Skrabania 1, Bogudziński 2, Pawłowski 4, Wita 6, Wychowaniec 2 (1). Karne: 2/1. Kary: 6 min.

Budnex Stal: Nowicki, Marciniak – Kryszeń, Serpina 2, Bronowski 7, Lemaniak 3, Pietrzkiewicz 2, Renicki 1, Nieradko 3, Droździk, Starzyński, Kłak 1, Stupiński 6 (1). Karne: 2/1. Kary: 10 min.