Zabawy na lodowisku i wspinaczka na koniec Sportowej Gwiazdki

Sportowa Gwiazdka dobiegła końca. Przez cały cykl z obiektów Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie skorzystała liczna grupa młodych ludzi. Nie rywalizacja była najważniejsza, ale świetna zabawa i atmosfera. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w zajęciach pływackich, na strzelnicy czy w piłkarskich zmaganiach w Hali RCS.

Ostatnimi imprezami przygotowanymi przez RCS Lubin były zajęcia wspinaczkowe w Szkole Podstawowej nr 14 i zabawa na lodowisku. Z racji padającego deszczu i dodatniej temperatury organizatorzy obawiali się, że impreza na obiekcie RCS może się nie odbyć. Jednak udało się zrealizować sportowy plan Gwiazdki w pełni.

– Jest nawet grono osób, który od najmłodszych lat pojawia się cyklicznie na naszych imprezach. Nie dziwi to, bo czasy mamy teraz takie trudne, że dzieci w dużej mierze spędzają ten czas w domu. Tutaj mają okazję wyjść, spróbować coś nowego. Frekwencja była świetna przez całą Gwiazdkę – podkreśla Bogdan Pisz, RCS Lubin.

W Szkole Podstawowej nr 14, dzieci miały okazję spróbować wspinania po ścianie, jazdy na tyrolce oraz strzelania z łuku. Organizacyjną i bezpieczeństwem zajął się Uczniowski Klub Sportowy „Miedziani”.

– Staramy się, jak tylko możemy, aby zapewnić młodym ludziom atrakcje. Nie tylko w trakcie doraźnych akcji, ale także prowadząc zajęcia czy to w sekcji strzeleckiej czy wspinaczkowej, bądź w łuczniczej. Staramy się, aby dzieci pomimo pandemii, miały co robić, aby były aktywne fizycznie i wyszły w domu. Nie można dopuścić do tego, aby dzieci zastały się przed ekranem komputera – podkreśla Damian Zima, UKS Miedziani.

Równo o 18.15 na lodowisku RCS rozpoczęły się zajęcia sportowe na lodzie, a dodatkowo przy wesołej muzyce, RCS Lubin z młodymi mieszkańcami naszego miasta zakończył Sportową Gwiazdkę 2021.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz