Z Kwidzynem bez przełamania

MMTS-u pokonał na własnym parkiecie Zagłębie Lubin w 19. serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Gospodarze prowadzili od początku do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 33:29 (16:14).

W piątej minucie było 4:1 dla MMTS-u. PO kwadransie kwidzynianie wygrywali 8:4, ale do końca pierwszej połowy lubinianie podjęli rękawice i zmniejszyli straty. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy miedziowi przegrywali tylko jedną bramką, do przerwy dwoma trafieniami.

Dobra końcówka pierwszej połowy pozwalała mieć nadzieję na korzystny wynik i przełamanie złej passy meczów z Kwidzynem (sześć porażek z rzędu). Niestety i po przerwie z lepszym efektem na parkiet weszli gospodarze. Nie minęło dziesięć minut, a przewaga kwidzynian wzrosła do pięciu trafień. To ustawiło dalsze losy spotkania, bo doświadczeni gospodarze już do końca kontrolowali wynik, prowadząc różnicą 4-5 bramek.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 33:29 (16:14)

MMTS: Dudek, Szczecina – Krieger 5, Ossowski, Pilitowski 4, Potoczny 5, Przytuła 1, Rosiak 2, Grzenkowicz, Kryński 6, Nogowski 5, Janikowski 2, Peret 3.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Dudkowski 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 6, Przysiek 1, Szymyślk, Bondzior 2, Czuwara 1, Kużdeba 1, Moryto 9, Da Silva 1, Dawydzik 2, Pietruszko 3, Stankiewicz.