Z Kowarami o finał dolnośląskiego Pucharu Polski

20170503_FA_PA317W poprzednim roku po zdobyciu Okręgowego Pucharu Polski w okręgu legnickim trener rezerw Miedzi mówił, że tu na razie nie ma się z czego cieszyć, bo to tylko kolejny krok a przed nimi kolejne spotkania. Podobnie w tym roku mogą mówić w Lubinie, bo drugi zespół lubińskiego Zagłębia pokonał w meczu finałowym KGHM ZANAM Polkowice a w środę zmierzy się z trzecioligową Olimpią Kowary w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Na Dolnym Śląsku w rywalizacji pozostały już tylko cztery zespoły, obok rezerw Zagłębia i Olimpii są to także lider grupy zachodniej Saltex IV ligi – Foto-Higiena Gać oraz piąty zespół wałbrzyskiej klasy okręgowej – Victoria Tuszyn. O ile trudno wyobrazić sobie niespodziankę w starciu w starciu pucharowego „kopciuszka” z Gaciami, o tyle spotkanie rozgrywane w Lubinie może mieć bardzo wyrównany przebieg.

W barwach środowych rywali rezerw Zagłębia na co dzień występują dwie znane w przeszłości twarze, które kiedyś grały w miedziowych barwach. Są to Daniel Gałach oraz Dariusz Malarowski, którzy kilka lat temu występowali w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin.

Kibiców Zagłębia i to tego pierwszego cieszyć może fakt, że być może na boisku po raz pierwszy po kontuzji zobaczymy Jarosława Jacha.

Spotkanie w Lubinie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz