Wywiad z Agnieszką Jochymek

jochymek

LUBIN. Już jutro KGHM Metraco Zagłębia Lubin zmierzy się z Vistalem Gdynia. Przed spotkaniem rozmawialiśmy z Agnieszką Jochymek.

Ł.L Jakie nastroje panują w zespole KGHM Metraco Zagłębia Lubin przed tym spotkaniem?

Agnieszka Jochymek: Długo czekałyśmy na ten mecz dlatego też nastroje są bardzo bojowe i pozytywnie nastawiamy się na ten pojedynek.

ŁL: Wysoka wygrana Vistalu z Lublinem w ostatniej kolejce zrobiła na Tobie wrażenie?

AJ: Na pewno było to okazałe zwycięstwo ale taki jest sport w tym meczu Lublinowi nie układała się gra, natomiast Gdyni wychodziło praktycznie wszystko, ale faktem jest że sam wynik robi wrażenie. Nie chce sugerować się tym, każdy mecz jest inny.

ŁL: Na którą z zawodniczek z Gdyni trzeba będzie uważać najbardziej?

AJ: Uważam, że w formie, patrząc po ostatnich meczach, jest Patrycja Kulwińska. Trzeba również zwrócić uwagę na Iwonę Niedźwiedź

ŁL: Według Ciebie trudniejsze zadanie czeka Was w meczu z Vistalem czy MKS-em, który rozegracie niespełna tydzień później?

AJ: Nie chciałabym tu porównywać tych dwóch meczów, bo każdy z nich jest dla nas istotny jeśli chodzi o układ tabeli przed play-offami i każdy z tych meczów będzie inny i bardzo trudny.

ŁL: Chociaż do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilka spotkań trzeba przyznać, że losy pierwszego miejsca przed fazą play-off ważą się właśnie w najbliższych dwóch kolejkach?

AJ: Tak to prawda miedzy naszą „trójką” różnica punktowa jest bardzo mała i to w bezpośrednich meczach powinno się rozstrzygnąć który zespół będzie startował w play-offach z najbardziej korzystnej pozycji.

ŁL: Co będzie kluczem do zwycięstwa w niedzielnym meczu?

AJ: Kluczem do zwycięstwa w każdym naszym meczu powinna być obrona i uważam ze jesteśmy dobrze przygotowane do tego pojedynku i już nie mogę się tego meczu doczekać. Nie małą wagę odegra tutaj również dyspozycja dnia.

Dodaj komentarz