Wygrana w Koszalinie. 14. w sezonie!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wróciły z kompletem punktów z Koszalina, gdzie pokonały miejscowe Młyny Stoisław 32:26 (16:10). To czternasta wygrana w czternastym meczu w obecnym sezonie!

Choć do Koszalina lider rozgrywek udał się tylko w 14-osobowym składzie, to nie miał problemów z narzuceniem rywalowi swojego stylu gry i kontrolowaniem przebiegu spotkania od początku do końca, bo praktycznie tylko pierwsze minuty były wyrównane. Od stanu 8:9 Miedziowe w kilka minut rzuciły cztery bramki z rzędu i odskoczyły rywalkom. Do przerwy Zagłębie było lepsze od Młynów Stoisław o sześć bramek, co było już pokaźną zaliczką przed drugą połową.

W tej lubinianki cały czas były na prowadzeniu, choć koszalinianki starały się jak mogły nie zdawało się to na wiele. Zagłębie prowadziło grę i spokojnie kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Wygrana w Koszalinie i zarazem czternasta ligowa wygrana z rzędu stała się faktem.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 26:32 (10:16)

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Nowicka – Bayrak 4 , Jura, Reichel, Urbaniak 2, Mączka 9, Lipok 2, Zaleśny, Choromańska, Szynkaruk, Kowalik 4, Żmijewska 2, Rycharska 3, Kubisova.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Łabuda 3, Pankowska 2, Kocińska 2, Sustkova, Górna 5, Drabik, Galińska 4, Michalak 4, Bujnochova 3, Kochaniak-Sala 4, Matieli 5, Milojevic.