Wyginali śmiało ciało po raz drugi (FOTO)

Za nami druga odsłona treningów „Wyginam śmiało ciało”. Tym razem przed halą Regionalnego Centrum Sportowego spotkało się blisko 50 osób w różnym wieku.

Tym razem do lubińskich seniorów dołączyli podopieczni Stowarzyszenia “Dać Nadzieję” oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Lubinie. Rozgrzewkę i zajęcia poprowadziła trenerka Angelika Marciniak, a towarzyszyła jej klubowa maskotka, czyli Krecik – Rozpoczęliśmy zajęcia rozgrzewką, później był trening główny, czyli ćwiczenia koordynacyjno-ruchowe. Ćwiczenia dostosowałam do grup wiekowych, czyli były praktycznie dla każdego. Na koniec był stretching, czyli ćwiczenia rozciągające.  Bawiliśmy się naprawdę świetnie – mówi Angelika Marciniak, która przygotowała ćwiczenia na dzisiejszą gimnastykę.

„Wyginam śmiało ciało” – to wspólny projekt Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie oraz klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. przy współpracy z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

– Sport i gimnastyka pozwala nam utrzymać sprawność, dlatego warto to robić. Czasem tańczymy na wieczorkach w naszym Domu Seniora, a dzisiaj mamy okazję poruszać się i potańczyć z podopieczni Stowarzyszenia “Dać Nadzieję” oraz przedszkolakami. To nas zjednuje, pozwala poznać siebie i pobawić się, a przy tym utrzymać formę – mówi Elżbieta Miklis kierownik DDP Seniorw Lubinie.

Kolejne zajęcia „Wyginam śmiało ciało” odbędą się w sierpniu.

Dodaj komentarz

*

code