Wydarte dwa punkty z Bydgoszczy

Bardzo wyrównane spotkanie w ramach 22 kolejki PlusLigi, sprezentowali swoim kibicom zawodnicy Cuprum Lubin i Visły Bydgoszcz. Po pięciu setach ręce w geście zwycięstwa uniosły „Lisy”.

Bydgoszczanie przystępowali do meczu bez pierwszego trenera Przemysława Michalczyka, z którym klub ostatecznie rozwiązał kontrakt. Jego funkcję pełnił w spotkaniu przeciwko Cuprum asystent, Marcin Ogonowski. Trudna sytuacja w sztabie, a dodatkowo ostatnie miejsce w PlusLidze nie było motywujące dla Visły. Pomimo tego faktu, ekipa Bydgoszczy stawiła wysoko poprzeczkę Cuprum Lubin, które potrzebowało punktów jak powietrza, gdyż mocno wierzy jeszcze w to, że zagra w play-offach.

Mecz dobrze zaczęli przyjezdni, którzy skutecznym blokiem uzyskali prowadzenie 0:2. Zdeterminowana Visła odrobiła straty, a z czasem wyszła na prowadzenie między innymi dzięki skutecznej grze przy siatce Gonzalo Quirodze. Pierwszy set pod koniec grany na przewagi wygrali gospodarze. W drugim do głosu doszli już przyjezdni, którzy grali lepiej w elemencie bloku. Również na zagrywce prezentacja Cuprum była znacznie lepsza, a świadczy o tym choćby as serwisowy Rodriguesa Tavaresa. „Miedziowe Lisy” wygrały 23:25. Następne sety to bardzo wyrównana konfrontacja. Po secie wygrali gospodarze i goście, ostatecznie doprowadzając do tie breaka.

Przemysław Smoliński i Jakub Ziobrowski otworzyli wynik piątej części meczu. Po chwili z pajpa Kamil Maruszczyk podwyższył na 1:3. Ekipa Marcelo Fronckowiaka nie dała sobie zabrać prowadzenie i ostatecznie wygrała 13:15.

22.kolejka PlusLigi, Hala Łuczniczka w Bydgoszczy
Visła Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15)
MVP: Mateusz Sacharewicz (Cuprum Lubin)

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka, Woch, Gryc, Quiroga, Gil, Urbanowicz, Siwczyk, Peszko, Cieślik, Masny, Filip, Libero: Bonisławski, Szymura.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Tavares, Sacharewicz, Domagała, Morozow, Libero: Gruszczyński, Makoś.