Opublikowany: wt, Cze 11th, 2019

Wychowanki dołączają do Metraco Zagłębia

Trzy wychowanki dołączają do seniorskiej drużyny Metraco Zagłębia Lubin. Mowa o szczypiornistkach z rocznika 2000: Darii Miłek, Wiktorii Kocińskiej i Kindze Stanisławczyk.

Daria Miłek to lewa rozgrywająca, mierząca 175 cm – Przynależność do seniorskiego zespołu to dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie chce zaprzepaścić szansy, jaka została mi dana, dlatego już teraz ciężko pracuje. Cieszę się na myśl o treningach z doświadczonymi dziewczynami oraz sztabem szkoleniowym. Wierze, że wraz z Wiktorią oraz Kingą odnajdziemy swoje miejsce w drużynie i wiele się nauczymy – mówi Daria.

Wiktoria Kocińska mierzy 174 cm i gra na lewym skrzydle – Przejście do pierwszej drużyny Zagłębia to dla mnie w pewnym sensie spełnienie marzeń z dzieciństwa, tutaj rozpoczęłam grę w piłkę ręczną i bardzo się ciesze, że udało mi się tutaj zostać i dalej reprezentować ten klub. Wierze, że uda mi się doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerek i zawodniczek – powiedziała nam Wiktoria.

Kinga Stanisławczyk, gra na środku rozegrania, jest młodzieżową reprezentantką Polski i mierzy 175 cm – Granie w zespole seniorskim jest dla mnie wyróżnieniem. Będę mogła bardzo dużo nauczyć się od starszych i doświadczonych koleżanek. Z ich pomocą chciałabym jak najszybciej wdrążyć się w zespół i zaprezentować moje umiejętności. Mam nadzieje ze dołożę swoją cegiełkę która pomoże drużynie – mówi Kinga.

– Dziewczyny od początku wiedziały, czego chcą, dawały z siebie wszystko nie tylko na meczach, ale i na treningach i przyniosło to efekt. Ciężka praca się opłaciła, bo dzięki niej Daria, Wiktoria i Kinga dołączają do seniorskiej drużyny Metraco Zagłębia Lubin. Jest mi niezmiernie miło z tego powodu i trzymam za dziewczyny kciuki! – mówi Elżbieta Szczepaniak, trener juniorek MKS Zagłębie Lubin.

Wcześniej do drużyny Metraco Zagłębia Lubin dołączyły Daria Zawistowska i Emilia Galińska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..