WROCŁAW. Nowa koalicja w dolnośląskim sejmiku.

IMG_0122Jeśli warunki tej umowy zostaną dotrzymane, blokowane dotąd przez władze województwa regionalne inwestycje mogą nabrać tempa. We Wrocławiu zawarto dziś umowę koalicyjną, która zakłada budowę drugiego mostu w Głogowie, wraz z obwodnicą, przejęcie lubińskiej obwodnicy przez władze województwa oraz modernizację trasy kolejowej Lubin – Polkowice i budowę nowej linii łączącej Polkowice z Głogowem.

Umowę koalicyjną podpisali przedstawiciele Obywatelskiego Dolnego Śląska, Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

IMG_0120– To nie jest koalicja marzeń, ale ona gwarantuje nam realizację bardzo istotnych dla Zagłębia Miedziowego inwestycji. Wierzę, że Lubin odzyska pieniądze wydatkowane na obwodnicę, Głogów będzie miał drugi most, który rozwiąże problemy komunikacyjne nie tylko głogowian, ale wszystkich, którzy przez to miasto teraz muszą się przeciskać i w końcu, że powstanie linia kolejowa z prawdziwego zdarzenia, która pozwoli spiąć ze sobą miasta Zagłębia – komentuje Tymoteusz Myrda, radny Obywatelskiego Dolnego Śląska.

IMG_0108Umowa koalicyjna składa się z kilkudziesięciu punktów, z których większość to zadania inwestycyjne w dolnośląskich samorządach. Jej elementem są także sprawy personalne. Na trwającej sesji sejmiku dolnośląskiego ma zostać przyjęta rezygnacja dotychczasowego marszałka Rafała Jurkowlańca. Zastąpi go dotychczasowy starosta bolesławiecki Cezary Przybylski. Nową przewodniczącą – zgodnie z ustaleniami koalicjantów – zostanie Barbara Zdrojewska.

MG

Dodaj komentarz