Wojownicy taekwon-do z Lubina na Pucharze Polski

Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Nowej Rudzie Słupiec otwierał sezon startowy i przygotowania do Mistrzostw Europy Taekwon-do ITF, które odbędą się pod koniec kwietnia w Bratysławie. Przez kilka dni obiekty sportowe Centrum Turystyki i Sportu gościły łącznie  370 osób w tym 307 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do.

Rywalizację rozpoczęli seniorzy. W tej grupie Lubin reprezentowali Anita Zarzycka w wadze do 56 kg i Patryk Łukasiewicz w kategorii do 70 kg. Patryk po zwycięskim pierwszym pojedynku przegrał po dogrywce z Kamilem Dobrowolskim z Wrocławia. Walki w repasażach wygrał i tym sposobem wskoczył na najniższy stopień podium. Jest to kolejny medal naszego zawodnika w bardzo silnie obsadzonej w naszym kraju kategorii do 70 kg, przypomnę Kamil Dobrowolski, który w Nowej Rudzie wygrał ma w swoim dorobku tytuł wicemistrza świata. A za miedzą mamy mistrza Europy w tej wadze, Maćka Żuka z Legnicy.

Kolejny dzień pucharu to start juniorów. Debiutowała w tej kategorii wiekowej Natalia Jężak, lubinianka walczyła w wadze do 55 kg. Po zwycięskim pierwszym pojedynku, w trakcie kolejnej walki trzeba było wycofać się z rywalizacji ze względu na złe samopoczucie Natalii. Szkoda bo do chwili kiedy dały o sobie znać kłopoty zdrowotne nasza zawodniczka prowadziła na punkty. Zawody się zakończyły a Klub Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, rozpoczyna przygotowania do rywalizacji w zawodach międzywojewódzkich. Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych odbędą się w Brzegu Dolnym 21 marca, tam też wystartują młodzicy w ramach rywalizacji wojewódzkiej. Najmłodsi, rocznik 2009-2007 konkurują  w układach i technikach specjalnych (skoki), starsi juniorzy i juniorzy młodsi, również walczą.

Fot. Archiwum KKSW Lubin

Dodaj komentarz