Wojciech Gutowski Mistrzem Polski Juniorów

W zakończonych w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski Juniorów  i Juniorów Młodszych w łyżwiarstwie szybkim rewelacyjnie zaprezentowali się łyżwiarze MKS Cuprum Lubin.

Wojciech Gutowski po zdobyciu złotego medalu w piątek  na 3000 metrów został  Mistrzem Polski na 5000 metrów i w wieloboju oraz z kolegami z drużyny Mateuszem Grafem i Filipem Hawrylakiem (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) wywalczył złoty medal w biegu drużynowym. Do swojej kolekcji dołożył brązowy medal na 1000 metrów i srebrny w biegu masowym.

Jego koleżanka klubowa Adrianna Kluk po brązowym medalu na 1500 metrów w piątek sięgnęła w kolejnych dniach po srebrny medal na 1000 i 3000 metrów oraz brązowe medale w wieloboju i biegu masowym. Również pozostali lubińscy zawodnicy zanotowali udany start . Martyna Paluch (MKS Cuprum) Lubin zajęła 5 miejsce w wieloboju , a Alicja Tomczak (ASR Natalii Czerwonki) była w wieloboju 12.Martyna Paluch, Alicja Tomczak oraz Nicolla Kamińska (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) w biegu drużynowy zajęły 4 miejsce. W punktacji generalnej juniorów zwyciężył MKS Cuprum Lubin (A. Kluk , W. Gutowski, M.Graf ).

Ponadto Wojciech Gutowski został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów (Innsbruck 28-30.01.2022).