Woda z nieba i z pomysłem

Pięć pojemników o pojemności tysiąca litrów każdy, można podziwiać na ulicach Polkowic. Ich głównym zadaniem jest zbieranie deszczówki, ale zbiorniki dodatkowo cieszą oko. Każdy z nich jest ozdobiony obrazami, które mieszkańcy Polkowic namalowali inspirując się dziełami wybitnych malarzy. Niebawem pojawią się kolejne.

Pięć pojemników powstało w ramach akcji pn. „Zbieramy H2O”, którą zorganizowało polkowickie Centrum Kultury.

– Ten projekt udał się dzięki współpracy z wolontariatem KGHM. Kontynuujemy te działania. W ramach programu „Działaj lokalnie” udało nam się pozyskać grant, dzięki czemu niebawem będziemy malować trzy kolejne pojemniki na deszczówkę – mówi Bogdan Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

W dobie suszy, woda spadająca z nieba jest na wagę złota.

– Potrzeby są naprawdę ogromne i to nie jest tylko problem miejski, ale ogólnoświatowy. Wody po prostu brakuje. Każdy zbiornik na deszczówkę ma pojemność tysiąca litrów i tę wodę możemy wykorzystywać do podlewania miejskiej zieleni – dodaje Bogdan Godlewski.

Aktualnie trwa konkurs na najlepsze koncepcje prac, które ozdobią trzy nowe pojemniki na deszczówkę. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły do 6 sierpnia. Szczegóły akcji na internetowej stronie polkowickiego Centrum Kultury.

SIL

Więcej szczegółów w materiale video:

Dodaj komentarz