Wielkie emocje w meczu rezerw

Zagłębie II Lubin jest jedynym zespołem w II lidze piłkarek ręcznych, który urwał punkt liderowi rozgrywek. Miedziowe po emocjonującym spotkaniu i rzutach karnych ulegli SKF KPR Sparcie Oborniki 26:26 (13:14) (k.9:10). Aż 11 bramek zdobyła Adrianna Kurdzielewicz.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tak emocjonującego meczu. Zawodniczki Zagłębia źle weszły w mecz i po 10 minutach przegrywały siedmioma trafieniami. Później Miedziowe poprawiły swoją skuteczność zarówno w ataku, jak i w obronie, co przełożyło się na wynik spotkania. Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi schodziły na przerwę z jednobramkową stratą.

Po przerwie gra obu zespołów była bardzo wyrównana. Miedziowe konsekwentnie realizowały założenia taktyczne, lecz żaden z zespołów nie był w stanie zwiększyć przewagi. Po końcowej syrenie na tablicy widniał remis 26:26, a więc pojedynek musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

Walka była bardzo zacięta. Po dwóch seriach nadal nie można było wyłonić zwycięzcy. Do tego potrzeba było aż 19 rzutów karnych, o jedno trafienie lepsze okazały się gospodynie spotkania.

SKF KPR Sparta Oborniki – MKS Zagłębie II Lubin 26:26 (13:12) (k.10:9)

Zagłębie II: Czyż, Tracz 1,Skupień 1, Kocińska 1, Pacyna, Piróg, ,Kurdzielewicz 11, Kliszcz 1, Najdek 2, Bogusz, Florczyk, Milczarczyk 2, Kowalaszek, Lewandowska 6.