Opublikowany: śr, Cze 5th, 2019

Wielki mecz w Lubinie!

Lubin po raz kolejny gości wielką piłkę ręczną. Tym razem miasto jest gospodarzem meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Polską a Serbią. „Biało-czerwone” będą starały się odrobić straty z pierwszego spotkania na wyjeździe.

A jest co odrabiać. Pierwszy mecz, rozegrany na wyjeździe Polski przegrały z Serbią19:33 – Jest to przeciwnik bardzo wysokiej klasy. Kibice będą mogli zobaczyć kawał dobrej piłki ręcznej, również z naszej strony. Mam nadzieję, że będzie pełna hala i doping nam dopisze. Liczymy na pomoc kibiców. Mecz jest dalej ważny, pomimo różnych komentarzy. Zrobimy wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej i zwyciężyć w tym meczu – mówi Małgorzata Buklarewicz.

Naprzeciw klubowej koleżanki stanie Jovana Milojević – Atmosfera w naszej drużynie jest bardzo dobra. Wykonałyśmy plan, jaki założyłyśmy sobie przed meczem i praktycznie wszystko udało się zrealizować. Nie myślimy jednak, co było w pierwszym meczu w Serbii, bo przed nami jeszcze drugi mecz w Lubinie i będzie on jeszcze ważniejszy. Bardzo zależy nam na tym, by awansować na mistrzostwa świata i zrobimy wszystko, żeby tak się stało – mówi obrotowa reprezentacji Serbii.

„Biało-czerwone” w Lubinie zagrają po raz trzeci. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 rozgromiła reprezentację Włoch 40:13 – Wiem, że podczas tych meczów w hali w Lubinie była wspaniała atmosfera i mam nadzieję, że nie inaczej będzie podczas meczu z Serbią. Wierzę, że kibice zapełnią halę i będą nas dopingować – mówi Bogna Sobiech.

Kadra Polski po raz kolejny przebywa na zgrupowaniu w Lubinie. Nasze miasto gościło już także reprezentacje piłkarzy i piłkarek ręcznych Korei Południowej, męską kadrę Chile i żeńską Kamerunu. W Lubinie gościła także piłkarska reprezentacja Gruzji, a także siatkarska kadra Estonii oraz reprezentacja Polski rugbystek.

Czwartkowy mecz Polska – Serbia w hali regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozpocznie się o godzinie 19:00.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..