Ważne dla emerytów i rencistów

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zmieniły się numery bankowe w Kasie Stefczyka. Jesteś emerytem lub rencistą? ZUS przelewa twoje świadczenie na konto? Pamiętaj, że tylko do 17 stycznia możesz złożyć dyspozycje wypłat z nowym numerem konta.

Jak tłumaczą urzędnicy, wniosek złożony w ZUS musi zawierać podpis osoby uprawnionej do jego zgłoszenia, czyli właściciela konta lub jego pełnomocnika.

– Ponieważ Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa poinformowała Zakład, że zmiana rachunków płatniczych może dotyczyć również członków innych kas, zachęcam wszystkich klientów kas do sprawdzenia, czy właśnie ich nie dotyczy zmiana numeru konta – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak przekonuje rzecznik ZUS, to pozwoli na terminowe przelanie pieniędzy na nowe konto. To formalność, ale istotna, bo dokonane przez ZUS w lutym wpłaty na dotychczasowe numery kont, będą zwracane do Zakładu – nie będą mogły zostać doręczone.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..