Ważna: Zagramy tak, aby wygrać

2016.08.21 Lubin Pilka Reczna XIX Memorial im. Henryka Kruglinskiego sezon 2016/2017 Metraco Zaglebie Lubin - HC Lipsk N/z Zuzanna Wazna Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

W niedzielę o godzinie 15:30 piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zagrają na własnym parkiecie z AZS-em Łączpol Gdańsk.

Miedziowe dzięki ostatniej wygranej w Elblągu awansowały na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Mecz ze Startem miał dwa oblicza – W pierwszej połowie pokazałyśmy na co nas stać. Wykorzystywałyśmy wszystkie piłki w ataku, obrona funkcjonowała, co przyniosło zamierzony efekt. W drugiej połowie zabrakło skuteczności i dokładności. Niecelne podania, niewykorzystane rzuty sprawiły, że elblążanki zaczęły nas gonić. Miałyśmy jednak bardzo wyraźną przewagę i przywiozłyśmy dwa punkty do Lubina – mówi Zuzanna Ważna.

W niedzielę lubinianki wystąpią w roli faworytek. Miedziowe zdają sobie jednak sprawę, że rywalki łatwo się nie poddadzą – To są młode, perspektywiczne dziewczyny, które będą nastawione na wygraną i nie oddadzą tego meczu tak łatwo. My zagramy tak, aby wygrać, tym bardziej, że gramy u siebie. Liczymy na swoich kibiców i pokażemy na co nas stać – dodaje kołowa Metraco Zagłębia Lubin.