Wasilewscy i spółka sprawdzą gotowość Zagłębia do baraży

Rezerwy Zagłębia Lubin czeka poważny sprawdzian przed meczem barażowym o III ligę. W sobotę podopieczni Andrzeja Turkowskiego zmierzą się w domowym spotkaniu z AKS-em Strzegom. Goście w swoim składzie mają duet najlepszych napastników w lidze. W dwudziestu ośmiu kolejkach grupy Saltex IV ligi bracia Wasilewscy zdobyli aż 52 bramki.

Spotkanie z zespołem ze Strzegomia z całą pewnością będzie dobrym przetarciem przed meczem barażowym z Foto-Higieną Gać, który lubinian czeka 18 czerwca. Szczególnie dla defensywnych formacji, ponieważ naprzeciw siebie będą mieli supersnajpera ligi – Adama Wasilewskiego, który z trzydziestoma czterema bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców. Co więcej drugiego Mariusza Smolińskiego wyprzedza aż o czternaście trafień, a najlepszego strzelca Zagłębia – Artura Siemaszko aż o dwadzieścia. Siła ofensywna AKS-u to jednak nie tylko Adam, bo osiemnaście trafień na swoim koncie ma również jego brat Marcin.

Rezerwy Zagłębia do meczu podejdą podbudowane zwycięstwem w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę w Brzegu Dolnym podopieczni Andrzeja Turkowskiego pokonali po rzutach karnych lidera grupy wschodniej Saltex IV ligi – Foto-Higienę Gać, z którą czeka ich jeszcze spotkanie barażowe, o którym już wspomnieliśmy wcześniej. Spotkanie rezerw Zagłębia z AKS-em Strzegom będzie również wyjątkowe z innego powodu. Szkoleniowcem gości jest Jarosław Krzyżanowski, który przywdziewał miedziowe barwy od 1995 do 2003 roku łącznie rozgrywając w barwach Zagłębia blisko dwieście spotkań. Teraz kończy on swoją pięcioletnią przygodę z AKS-em Strzegom.

– W sumie w strzegomskim klubie spędziłem 5 pełnych sezonów. Był to dla mnie bardzo piękny okres i zachowam w swojej pamięci wiele wspaniałych chwil. Udało mi się stworzyć zespół, który jest poważany się na Dolnym Śląsku. Oprócz seniorów trenowałem jeszcze kilka grup w młodszych kategoriach i w tym miejscu muszę serdecznie podziękować rodzicom za wszelką pomoc i ogromne zaangażowanie. We wszystkich tych drużynach jest spory potencjał i wierzę, że moja praca będzie kontynuowana – mówi na łamach oficjalnej strony AKS-u Strzegom – Jarosław Krzyżanowski.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na Stadionie Górniczym w Lubinie.

Dodaj komentarz