W środę derby szczypiornistek!

Po krótkiej przerwie, spowodowanej zgrupowaniem kadry narodowej do gry wracają zespoły kobiecej PGNiG Superligi. W środę kibiców czeka nie lada gratka, gdyż dojdzie do derbowego spotkania pomiędzy KPR-em Kobierzyce a Zagłębiem Lubin.

W ostatnim zgrupowaniu reprezentacji wzięło udział aż siedem zawodniczek aktualnych mistrzyń Polski i cztery szczypiornistki KPR-u Kobierzyce. Już ten fakt może świadczyć o tym, że na parkiecie zobaczymy piłkę ręczną na najwyższym poziomie, a emocji z pewnością nie zabraknie.

Naprzeciw siebie staną dwie czołowe ekipy PGNiG Superligi Kobiet. Zagłębie Lubin to lider rozgrywek, który w trzech dotychczasowych meczach zgromadził komplet punktów i zaliczył trzy okazałe zwycięstwa. KPR ma na swoim koncie dwie wygrane oraz wyjazdową porażkę z MKS-em Lublin, co daje sześć punktów po trzech meczach.

Podobnie jak w ostatnich sezonach tak i tym razem oba zespoły zaliczane są do ścisłej czołówki rozgrywek, oba walczyć będą o medale, w tym ten z najcenniejszego kruszcu.

Ostatnie mecze ligowe padały łupem Miedziowych, jednak w wielkim finale Pucharu Polski to podopieczne Edyty Majdzińskiej cieszyły się z wygranej i trofeum.

Środowe spotkanie w Kobierzycach rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na sport.tvp.pl pod linkiem: https://sport.tvp.pl/62991668/pgnig-superliga-kobiet-4-seria-kpr-gminy-kobierzyce-mks-zaglebie-lubin-transmisja-na-zywo-live-online-stream

Dodaj komentarz