Miedziowe wygrały ze Startem Elbląg

W meczu 17. serii, rozegranym awansem piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe ze Startem Elbląg. Miedziowe wygrały 32:26 (15:13) i zanotowały piętnastą wygraną w sezonie. Mistrzynie Polski do Elbląga udały się w zaledwie 12-osobowym składzie. Zagłębie, pomimo sporych problemów kadrowych w ostatnim czasie, z Elbląga przywiozło komplet punktów, choć miejscowe zawodniczki starały się pokrzyżować Miedziowym plany. Ta sztuka się nie udała, jednak szczególnie w pierwszej połowie i na początku drugiej elblążanki dotrzymywały kroku liderkom rozgrywek. Start nie pozwolił Zagłębiu odskoczyć na więcej niż 2-3 bramki, grając dobre zawody przede wszystkim w defensywie. W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły budować swoją przewagę, a zabójcze dla rywalek okazywały się szybkie kontry. Skutecznie grały rozgrywające. Karolina Kochaniak-Sala i Emilia Galińska zdobyły po siedem bramek, przy bardzo dobrej skuteczności i walnie przyczyniły się do zwycięstwa w Elblągu. W ostatnim kwadransie spotkanie na parkiecie panowało już tylko Zagłębie, które zmierzało po wygraną i trzy punkty. W niedzielę zawodniczki Zagłębia rozegrają kolejny mecz. W spotkaniu 5. kolejki grupy B EHF Ligi Europejskiej Mistrzynie Polski podejmować będą rumuńskie Baia Mare. Początek starcia w hali RCS o godzinie 16:00. EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:32 (13:15) Start: Pają, Hypka, Żarnoch - Kopańska 6, Stapurewicz 5, Łabuda 4, Szczepanik 4, Wołoszczyk 3, Choromańska 2, Dworniczuk 2, Głębocka 2, Tarczyluk 2, Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Galińska 7, Kochaniak-Sala7, Matieli 4, Górna 3, Zawistowska 3, Milojević 3, Noga 1, Miłek, Grzyb, Łabuda 4.

W meczu 17. serii, rozegranym awansem piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe ze Startem Elbląg. Miedziowe wygrały 32:26 (15:13) i zanotowały piętnastą wygraną w sezonie.

Mistrzynie Polski do Elbląga udały się w zaledwie 12-osobowym składzie. Zagłębie, pomimo sporych problemów kadrowych w ostatnim czasie, z Elbląga przywiozło komplet punktów, choć miejscowe zawodniczki starały się pokrzyżować Miedziowym plany. Ta sztuka się nie udała, jednak szczególnie w pierwszej połowie i na początku drugiej elblążanki dotrzymywały kroku liderkom rozgrywek. Start nie pozwolił Zagłębiu odskoczyć na więcej niż 2-3 bramki, grając dobre zawody przede wszystkim w defensywie.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły budować swoją przewagę, a zabójcze dla rywalek okazywały się szybkie kontry. Skutecznie grały rozgrywające. Karolina Kochaniak-Sala i Emilia Galińska zdobyły po siedem bramek, przy bardzo dobrej skuteczności i walnie przyczyniły się do zwycięstwa w Elblągu. W ostatnim kwadransie spotkanie na parkiecie panowało już tylko Zagłębie, które zmierzało po wygraną i trzy punkty.

W niedzielę zawodniczki Zagłębia rozegrają kolejny mecz. W spotkaniu 5. kolejki grupy B EHF Ligi Europejskiej Mistrzynie Polski podejmować będą rumuńskie Baia Mare. Początek starcia w hali RCS o godzinie 16:00.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 26:32 (13:15)

Start: Pają, Hypka, Żarnoch – Kopańska 6, Stapurewicz 5, Łabuda 4, Szczepanik 4, Wołoszczyk 3, Choromańska 2, Dworniczuk 2, Głębocka 2, Tarczyluk 2,

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Galińska 7, Kochaniak-Sala7, Matieli 4, Górna 3, Zawistowska 3, Milojević 3, Noga 1, Miłek, Grzyb, Łabuda 4.