Urząd prosi o mniej wizyt

Krajowa Administracja Skarbowa prosi podatników, by w miarę możliwości zostali w domu i załatwiali swoje sprawy z fiskusem drogą elektroniczną.

Odwołane imprezy sportowe i kulturalne, zajęcia na wyższych uczelniach, szkołach i przedszkolach – to decyzje związane z szerzącą się epidemią koronawirusa. Także urzędnicy KAS proszą, by w miarę możliwości ograniczyć wizyty w urzędach.

Z urzędami skarbowymi można kontaktować się telefonicznie, przez Profil Zaufany oraz elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Numery telefonów do poszczególnych urzędów dostępne są na stronie internetowej izby administracji skarbowej właściwej dla miejsca zamieszkania.

– podkreśla KAS w swoim komunikacie.

Fiskus informuje też, że możliwe jest wprowadzenie zasady, że klienci mogą wejść tylko do sal obsługi podatnika. Pozostałe biura skarbówek będą niedostępne. Oprócz tego może się zdarzyć, że liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych.

Administracja skarbowa nie jest jedyną instytucją, która zaleca Polakom ograniczenie urzędowych wizyty. Podobne apele wydają także urzędy gmin i starostwa powiatowe.

Dodaj komentarz

*

code