Udany weekend szermierzy

Udany weekend  mają za sobą lubińscy  szermierze. Szesnastoletnia zawodniczka MDK Olimp Lubin, Gloria Klughardt  rywalizowała na planszach w Warszawie na Pucharze Polski seniorek.

Zawody te równocześnie były klasyfikowane jako Puchar Europy do lat 23. W turnieju wystartowały 134 zawodniczki  z Polski, Rosji, Francji, Holandii i Ukrainy. W tym gronie lubińska szpadzistka wywalczyła 16. miejsce w Pucharze Polski, a w Pucharze Europy zdobyła trzecia lokatę.

W tym samym czasie młodsi szpadziści wystartowali w Międzynarodowym Turnieju „Tarnovia Cap” w Tarnowie Podgórnym, skąd przywieźli  pięć złotych medali. Pierwsze miejsca wywalczyli: Oliwia Jajko, Joanna Kołpa, Dominik Masłowski, Hubert Klughardt  i Bartosz Kitliński, dla którego był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Kadetów w Toruniu.

Bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się także  Aleksander Śmigielski i Dawid Szylko, którzy zajęli ex aequo III miejsce w kategorii dzieci. W kategorii kadet, Olaf Jakubowski i Marcel Łuszczek również zajęli III miejsce. W kategorii zuch, II miejsce wywalczył Jakub Żygadło.