Udany start Siódemki

Siódemka Miedź Legnica wygrała na wyjeździe 33:27 z Realem-Astromal Leszno w meczu 12. kolejki grupy B I ligi.

Siódemka rozpoczęła mecz od prowadzenia 3:0, ale po kwadransie przegrywała 5:6. Potem gospodarze zdołali odskoczyć nawet na dystans 3 bramek. Nieco zagubieni legniczanie zdołali jednak zniwelować dystans do jednego trafienia i schodząc na przerwę mieli do odrobienia tylko jedną bramkę.

W drugiej połowie warunki dyktowała już wyłącznie Siódemka. W bramce świetnie spisywali się Łukasz Mazur i Dawid Dekarz (obaj ok. 40 proc. skuteczności), w ataku zaś skutecznością błyszczeli Adam Skrabania, Kacper Majewski i Mateusz Wychowaniec. W efekcie nasza drużyna szybko odskoczyła na kilkubramkowe prowadzenie, które bacznie pielęgnowała do końcowej syreny. Ostatecznie Siódemka wygrała w Lesznie 33:27 zgarniając cenne 3 punkty.

Real-Astromal Leszno – Siódemka Miedź Legnica 27:33 (14:13)

Real-Astromal: Królikowski, Siedlecki – Kuliński 5, Przekwas 5, Rogoziński 5, Meissner 4, Łuczak 2, Misiaczyk 2, Napierkowski 2, Raczkowiak 2, Nowak, Szkudelski. Kary: 14 min.

Siódemka Miedź: Mazur, Dekarz – Skrabania 7, Majewski 6, Paterek 5, Wychowaniec 5, Mosiołek 4, Płaczek 2, Styrcz 2, Drozdalski 1, Przybylak 1, Kowalik, Piwko. Kary: 8 min.