Uczestnik mistrzostw świata trenuje w Lubinie

Już pierwszego grudnia w Niemczech rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. Do tej bardzo ważnej imprezy w Lubinie przygotowuje się reprezentacja Kamerunu.

Lubin po raz kolejny gości reprezentację w piłce ręcznej. Wcześniej dwukrotnie przebywała tu kadra piłkarek ręcznych Korei Południowej oraz męska reprezentacja Korei. Do mistrzostw świata mężczyzn w Lubinie przygotowywała się reprezentacja Chile. Przed sezonem ligi tureckiej na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego trenowała Yenimahalle Ankara.

Reprezentacja piłkarek ręcznych Kamerunu w Lubinie przebywać będzie do przyszłej środy. Zespół z Afryki do mistrzostw świata przygotowuje się na obiektach sportowych Regionalnego Centrum Sportowego – Obiekty, a szczególnie główna hala są naprawdę niesamowite. Cieszymy się, że możemy trenować w takich warunkach, zostaliśmy bardzo mile przyjęci – mówi selekcjoner reprezentacji Kamerunu, Jean Marie Zambo.

6-krotny medalista mistrzostw Afryki dopiero drugi raz zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Wcześniej w 2005 roku w Rosji zajął 22. miejsce. Kamerun awansował na turniej w Niemczech, jako trzecia drużyna Afryki, za Angolą i Tunezją.

Dwudzieste trzecie mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez IHF, które odbędą się w Niemczech w dniach 1–17 grudnia 2017 roku. Kamerun zagra a w grupie D z Holandią, Niemcami, Serbią, Chinami i Koreą Południową. Na mistrzostwach w Niemczach wystąpi także reprezentacja Polski.

 

Dodaj komentarz

*

code