Opublikowany: pt, Sty 5th, 2018

Turniej ku pamięci Zygmunta Stanowskiego

Już po raz piąty odbędzie się turniej, w którym głównym celem nie jest zwycięstwo, ani medale. Najważniejsze tego dnia będzie wspomnienie zmarłego kolegi, byłego piłkarza Zagłębia Lubin – Zygmunta Stanowskiego.

Oldboje od kilku lat organizują turniej, podczas którego razem z zaproszonymi gośćmi rywalizują na bocznych obiektach Zagłębia Lubin, ale przede wszystkim w większym gronie upamiętniają osobę Zygmunta Stanowskiego. – Pamiętamy o tych najbliższych nam osobach – podkreśla Franciszek Machej, były bramkarz Zagłębia Lubin.

Turniej, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 na boisku Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Lubin, dostarczy nam wielu sportowych emocji. Na jednym boisku będą grali zawodnicy, którzy w różnych latach bronili barw miedziowej ekipy. Oldboje zaprosili z tej okazji dwie drużyny. – Strzegom, czyli miejsce, gdzie urodził się Zygmunt, a także zaprzyjaźniony z nami Ostrów – puentuje oldboj z Lubina.

Zygmunt Stanowski był trenerem odnowy biologicznej w miedziowym klubie, a wcześniej przez wiele lat piłkarzem Zagłębia Lubin. Zmarł w 2012 roku w wieku 52 lat.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..