Trzy medale „pomarańczowych”

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdobyli trzy medale w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w okolicach Walimia – dwa w elicie i złoto w orlikach.

Zawodnicy mieli do pokonania ponad 122-kilometrową, pagórkowatą trasę z Walimia do Rzeczki. Pomarańczowi przejęli kontrolę nad wyścigiem zaraz po starcie. Nie było mowy o tradycyjnej ucieczce dnia, gdyż szybko stawka się podzieliła i z przodu wyłoniła się 10-osobowa czołówka, z wszystkimi sześcioma kolarzami CCC Sprandi Polkowice.

Wraz z kolejnymi kilometrami i pokonywanymi podjazdami grupka topniała, aż w końcu na końcówkę wjechała czwórka – Paweł Cieślik, Łukasz Owsian, Leszek Plucińki, a także zawodnik Wibatechu, Maciej Paterski.

Ten ostatni zdołał wykorzystać swoje sprinterskie umiejętności na finiszu i zdobył złoty medal. Srebro przypadło Cieślikowi, a brąz Owsianowi.

Na  siódmym miejscu zameldował się też Kamil Małecki, który dzięki temu wywalczył koszulkę mistrza kraju w kategorii U23.