Opublikowany: czw, Mar 8th, 2018

Trzech nowych zawodników w Zagłębiu!

Od nowego sezonu barwy męskiej drużyny Zagłębia Lubin reprezentować będzie trzech nowych zawodników! Do klubu przechodzą: Jakub Moryń, Mikołaj Kupiec i Maciej Tokaj.

Dwaj pierwsi, to obecnie zawodnicy Mebli-Wójcik Elbląg. Jakub Moryń najlepiej przedstawił się podczas wczorajszego meczu, zdobywając 10 bramek i dla swojej drużyny i będąc najjaśniejszą postacią na parkiecie.  Jakub Moryń jest wychowankiem Wisły Płock w barach której zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/2016. Rozgrywający, który może również grać na skrzydle występował także w pierwszoligowych rezerwach płockiego klubu, a w swoim obecnym zespole jest wyróżniającym się zawodnikiem. 21-letni gracz w 25 meczach zdobył 114 i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi Mężczyzn.

Mikołaj Kupiec również jest wyróżniającym się zawodnikiem beniaminka z Elbląga. W 23 meczach zdobył 76 bramek, może grać na lewym i środku rozegrania. 24-letni zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w UKS „Orlik” Świebodzin. W Elblągu gra od drugiej rundy sezonu 2012/2013.

Trzeci z zawodników, który od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Zagłębia Lubin obecnie jest graczem czołowej drużyn PGNiG Superligi, NMC Górnika Zabrze. Maciej Tokaj, to kolejny po Jakubie Moryniu wychowanek Wisły Płock. W latach 2013-2016 reprezentował barwy MKS-u Poznań. Na swoim koncie 23-letni środkowy rozgrywający ma na swoim koncie tytuły wicemistrza Polski Juniorów (2011, 2012) oraz Mistrza Polski Juniorów (2013).

Cieszymy się, że udało nam się podpisać te trzy kontrakty. Są to młodzi, perspektywiczni zawodnicy, którzy na pewno wniosą dużo świeżej krwi do zespołu. Dalej inwestujemy w ambitną młodzież, która chce się rozwijać i ma wesprzeć zespół i poprawiać jego możliwości – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.

Fot. SPR Wisła

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..