Trudna sytuacja Miedziowych

Bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli spotkanie przegrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Miedziowi ulegli na wyjeździe Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 25:28 (11:14).

Obie drużyny zdawały sobie sprawę z tego, że to mecz, którego stawką jest przysłowiowe sześć punktów. Pierwszy kwadrans pojedynku był wyrównany, bardzo nerwowy, a większość rzutów padała łupem bramkarzy po obu stronach. Lubinianie jeszcze na początku spotkania wygrywali 5:4, ale gospodarze rzucili aż pięć bramek z rzędu, budując sobie dość wyraźną przewagę. Miedziowi w końcówce pierwszej połowy zniwelowali część strat, ale i tak do przerwy tracili do rywali trzy bramki.

Po zmianie stron lubinianie zaczęli odrabiać straty z pierwszej połowy i w 42. minucie było już tylko 19:18 dla Piotrkowianina. Miedziowi nie poszli jednak za ciosem, a gospodarze wytrzymali próbę nerwów, zaczęli znów grać skutecznie w ataku i ponownie zbudowali sobie dość bezpieczną przewagę. Na siedem minut przed końcową syreną było 24:20. W końcówce goście mieli jeszcze zryw i na chwilę przywrócili nadzieję na korzystny wynik, ale gospodarze nie dali już sobie odebrać bardzo ważnego zwycięstwa.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 28:25 (14:11)

​​​Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot – Swat 8, Surosz 4, Matyjasik 3, Szopa 3, Pacześny 2, Doniecki 2, Mosiołek 2, Jędraszczyk 2, Kowalski 1, Wawrzyniak 1, Krajewski, Filipowicz.

Zagłębie: Schodowski, Procho – Krupa 6, Iskra 5, Bogacz 4, Drozdalski 3, Hlushak 2, Adamski 2, Moryń 1, Stankiewicz 1, Gębala 1, Bekisz, Michalak, Kupiec, Pietruszko, Hajnos.